29. CSDCTS 

Celostátní setkání dětských country tanečních souborů 

Střelice u Brna 

12.-14.duben 2019
 
 
 
 
Aktuální slovíčka od Míry Procházky

 

 

Nahoře: No není to nádhera? Takhle si od posledního listopadového týdne  užíváme zasněžené přírody.

 

Milí taneční přátelé!

Přiznám se, že nejprve jsem byl otrávený. Z předvánoční komerce, která mi letos připadá mnohem agresivnější, než v jiných letech. Již v září se objevovaly čokoládové figurky Mikuláše (no Mikuláše – on člověk musí dobře koukat, aby ze záplavy Santa Clausů vybral toho českého, bez brejliček, zato s křížkem a berlou). Od října se v reklamních letácích objevuje vánoční zboží. A lidé zblblí reklamou si nejen u nás v Loučovicích, ale i v mnohých jiných obcích již od desátého listopadu zdobí okna blikajícími hvězdičkami a vločkami. Ale proti gustu… Pro mne Advent začíná první adventní nedělí (případně den, dva před ní, aby bylo vše nachystané).

Vánoční trhy začaly na můj vkus také nějak brzy. Jsa znechucen, odmítl jsem letos na jakýkoli z nich vyjet. Kdo navštěvuje tyto stránky pravidelně, tomu jistě neuteklo, jak rád jezdím na vánoční trhy nejen po našich městech, ale i do Rakouska. Takže odhodlání sabotovat letošní stánkaře představuje pro mne velké sebezapření. Nicméně jmelí potřebuji a tak si asi budu muset udělat výlet do Budějovic. Navíc s přibývající nadílkou sněhu a s vůní jehličí na větvičkách ve váze moje výše zmíněné odhodlání pomalu odtává a tak asi budějovickou výjimku udělám.

 

Pamatujete? Před asi jedenácti měsíci jsem Vám psal o možnosti nakupovat dárky z oblíbených e-shopů přes portál GIVT s tím, že vy nezaplatíte ani korunu navíc a nám přijde někdy půl procenta, někdy dvě na šumaváčkový účet. Pokud nás chcete podpořit (jestli už takto někoho nepodporujete), budeme rádi a výtěžek investujeme do letošního CSDCTS. Více si můžete přečíst v článku, který jsem psal před zmiňovaným necelým rokem, a který jsem v „Aktuálních slovíčkách“ nechával celý rok. Najdete ho hned za tímto článečkem.

 

Dnes jsem přidal do „Kalendáře akcí“ letáček na soutěž O MORAVSKÝ COUNTRY POHÁREK v únoru ve Svratce. Jen co doladím několik detailů, dostanete i letáček na CSDCTS. Jitka Bonušová, Sylvia „Sliffka“ Schmidtová, David „Medvěd“ Dvořák a já Vám přineseme jistě celou řadu zajímavých seminářů. Akce proběhne 12. – 14. dubna ve Střelicích. Budou přibývat i další letáčky, na Hradec, na Ivančice, na Loučovice…, tak nezapomeňte občas naše webovky navštívit.

 

Toť pro dnešek vše, opouštím klávesnici a jdu vyrábět adventní věnec a pak si ještě pro radost upeču s dětmi trubičky a šlehačkové cukroví, na které mám už těsto pěkně odleželé.

 

Krásný a pohodový advent Vám přeje

 

             Míra Procházka

 

 

. . . . . . . .

 

 

Následující řádky ještě nějakou dobu na těchto stránkách ponechám, protože jsou pro nás opravdu důležité. Prosím, mrkněte na ně a až si budete kupovat něco přes internet, vzpomeňte si na nás. Díky.

Míra Procházka

(Napsáno 15. prosince 2017, ale stále platné.) Škoda, že jsem Šumaváček do GIVT.CZ přihlásil až teď a ne o měsíc dřív, když jsme všichni pomáhali Ježíškovi pořídit dárky a mnozí právě přes internet. Jenže teprve včera mi volal operátor této firmy s nabídkou. V rámci možností jsem si tuto firmu prolustroval, a jelikož nejevila známky podvodné společnosti, rozhodl jsem se Šumaváček do tohoto portálu přihlásit. Jestli nám chcete nejen před Vánoci, ale i příští rok finančně pomoci a přitom Vás to nebude stát ani korunu, zkuste nakupovat právě přes portál GIVT.CZ. Zastupují mnoho set e-shopů, včetně takových, jako mall.cz, deichmann.cz, levneucebnice.cz a spoustu, spoustu dalších. Nakupování na tomto portálu je velice jednoduché (kdo mě zná, jaký jsem počítačový antitalent, ví, že pokud napíši „velice jednoduché“, je to pravda). Pokud chci nakoupit přes internet, zadám GIVT.CZ, na titulní straně mrknu, jestli můj oblíbený eshop zastupují (jejich abecední seznam najdu v okénku „Nakupuji na“…), v kolonce (či okénku) „Přispívám na“ zadám toho, komu chci přispívat (čili square dance club šumaváček, spolek) a pak už nakupujete na svém oblíbeném eshopu, jak jste zvyklí. Nezaplatíte ani korunu navíc. GIVT.CZ dostává od eshopu provizi za zprostředkování obchodu a o tuto provizi se půl na půl dělí s neziskovkou, kterou chce podpořit.

 

Proto prosím, pokud ještě přes GIVT.CZ nenakupujete pro někoho jiného, zkuste to pro nás. Zkoušel jsem to a skutečně ceny nejsou navýšené.

 

Pokud Vás zajímá, nač příspěvky od této společnosti použijeme, pak vězte, že to bude CSDCTS ve Střelicích.

 

Díky a krásné těšení na Ježíška!

 

         Míra Procházka

 

 

              

 

 

 

 

 

 

 

 
     

    

 
 

 

TOPlist