29. CSDCTS 

Celostátní setkání dětských country tanečních souborů 

Střelice u Brna 

12.-14.duben 2019
 
 
 
 
 
Aktuální slovíčka od Míry Procházky

 

Milí taneční přátelé!

Byli jste skvělí, byli jste úžasní! Ano, vy, kdo jste přijeli do Střelic o právě končícím víkendu tancovat na 28.CSDCTS, čili Celostátní setkání dětských country tanečních souborů.

Byli jste skvělí, byli jste úžasní! Ano, vy, kdo jste přijeli výše uvedené tanečníky učit, hodnotit.

Byli jste skvělí, byli jste úžasní! Ano, vy, kdo jste mi jako pořadatelé přijeli pomáhat do Střelic jako pořadatelé.

Byli jste skvělí, byli jste úžasní! Ano, vy čtyři, kteří jste nikam nejeli, protože ve Střelicích bydlíte, vedoucí souboru Střelická růže a spolupořadatelé letošního ročníku.

 

Ale konec nadšených superlativů a pojďme se na Setkání kouknout blíže. Příprava letošní akce pro mne to byla neskutečná dřina. A stres. Dalo by se říci, že po osmadvacáté to půjde jak na drátkách. Jenže pokud k tomu je člověk na „mateřské“, navíc k této bohulibé činnosti ještě podniká, aby robátka uživil, moc času na přípravu nezbývá. A tak jsem vše chystal po kouskách, mezi zakňouráním dětiček mezi půlnocí a ránem. Když se člověk zahloubá do myšlenek a po pár minutách je odvolán k postýlce, trvá to mnohem déle, než kdyby jel v kuse. Jelikož mi bylo jasné, že s dětmi nezabalím vše potřebné, stálo auto a přívěs s metráky nákladu na zahradě již týden dopředu, od soboty, kdy měla Milena volno, a já mohl nakládat. Zkrátka pocit z přípravy byl mizerný, moje oblíbené tabulky s úkoly a rozpisy pro pořadatele, lektory i účastníky jsem pěkně odflákl. Nicméně – když se v pátek začalo organizovat, místo aby se stres stupňoval, začal opadávat. A to především díky Marcele, Evě, Dáše a Vojtovi ze Střelické růže, kteří dokonale připravili zázemí na místě. Za skvělou přípravu si zaslouží velikánský dík! Sokolovnu jsme mohli připravovat od rána. Abychom se příliš neunavili, přiběhlo padesát dětí a jako trpajzlíčci  v pohádce „Ať žijí duchové“ během několika minut nanosili židle, stoly. Ti samí trpaslíčci (no někteří větší než já) nachystali stoly k registraci, pro Medvěda, posezení pro vedoucí, nanosili žíněnky. Vedoucí ze Střelic vymysleli, kdo kde bude bydlet, nalepili cedulky na dveře. Připravili klíče a předali pořadatelům bez nutnosti mého mezičlánku. Atd., atd., atd… Zkrátka spousta drobností i velkých úkonů, které mi neskutečně usnadnily organizaci této akce. Podobně jsem si připadal v březnu ve Svratce na RDP se soutěží O moravský country pohárek, kdy vedoucí Svrateckých bonbónků měly při mém příjezdu také vše skvěle nachystané. Ale o tom jsem psal v předminulých Aktuálních slovíčkách.

Velké poděkování si zaslouží i pořadatelé, kteří do Střelic přijeli. Ať ti, kteří pořadatelovali na CSDCTS po patnácté, tak ti, kteří se jako nováčci přijeli zaučit. Vše fungovalo jak má, nevznikaly žádné konfliktní situace a i večerní posezení bylo příjemné – jen škoda, že jsem musel dát přednost spacáku.

Zdvojnásobení počtu účastníků oproti loňskému ročníku mi potvrdilo, že přesun CSDCTS na Moravu je správnou volbou.

A tanečníci? Ti byli úžasní. Především na lekcích pro začátečníky, kde jsem učil o něco složitější věci, než jsem plánoval, tak i na pokročilých (kde jsem však učil o něco jednodušší choreografie, než jsem plánoval). Nicméně na CSDCTS chápu výukové lekce country tanců jakožto společenskou záležitost a pokud nevybočíme z požadavků na vstupní znalosti nastavených v letáčku, je to v pořádku.

Na soutěži jsme viděli choreografie souborů méně zkušených, ale i takových, které za pár dní pojedou na mistrovství republiky. Byly to dvě a půl hodiny báječného pokoukání.

Mnozí vedoucí vzpomínali na pana školníka Luboše Pršalu, který se v Táboře stal za šestnáct let, kdy jsme tam pořádali nejen CSDCTS, jakýmsi neoficiálním maskotem a komikem (ale hlavně kamarádem) šumaváčkových (nejen dětských) country tanečních akcí a kterého máme rádi. Ve středu se k němu chystám, tak mu povyprávím, jak jste byli skvělí!

Lektoři i porotci předváděli své nejlepší výkony a tak za mnou řada z vás chodila a celou akci  - od tanečního programu po zázemí – si pochvalovala. Vaši spokojenost jsem přetlumočil všem, kteří se na akci podíleli.

Na závěr ještě drobné, ale důležité, upřesnění – vzhledem k tomu, že v termínu, který jsme avizovali jako datum konání 29. ročníku jsou Velikonoce, dohodli jsme se na změně a tudíž příští rok se ve Střelicích sejdeme 12.-14. dubna 2019.

 

                Míra Procházka

 

 

Následující řádky ještě nějakou dobu na těchto stránkách ponechám, protože jsou pro nás opravdu důležité. Prosím, mrkněte na ně a až si budete kupovat něco přes internet, vzpomeňte si na nás. Díky.

Míra Procházka

(Napsáno 15. prosince, ale stále platné.) Škoda, že jsem Šumaváček do GIVT.CZ přihlásil až teď a ne o měsíc dřív, když jsme všichni pomáhali Ježíškovi pořídit dárky a mnozí právě přes internet. Jenže teprve včera mi volal operátor této firmy s nabídkou. V rámci možností jsem si tuto firmu prolustroval, a jelikož nejevila známky podvodné společnosti, rozhodl jsem se Šumaváček do tohoto portálu přihlásit. Jestli nám chcete nejen před Vánoci, ale i příští rok finančně pomoci a přitom Vás to nebude stát ani korunu, zkuste nakupovat právě přes portál GIVT.CZ. Zastupují mnoho set e-shopů, včetně takových, jako mall.cz, deichmann.cz, levneucebnice.cz a spoustu, spoustu dalších. Nakupování na tomto portálu je velice jednoduché (kdo mě zná, jaký jsem počítačový antitalent, ví, že pokud napíši „velice jednoduché“, je to pravda). Pokud chci nakoupit přes internet, zadám GIVT.CZ, na titulní straně mrknu, jestli můj oblíbený eshop zastupují (jejich abecední seznam najdu v okénku „Nakupuji na“…), v kolonce (či okénku) „Přispívám na“ zadám toho, komu chci přispívat (čili square dance club šumaváček, spolek) a pak už nakupujete na svém oblíbeném eshopu, jak jste zvyklí. Nezaplatíte ani korunu navíc. GIVT.CZ dostává od eshopu provizi za zprostředkování obchodu a o tuto provizi se půl na půl dělí s neziskovkou, kterou chce podpořit.

 

Proto prosím, pokud ještě přes GIVT.CZ nenakupujete pro někoho jiného, zkuste to pro nás. Zkoušel jsem to a skutečně ceny nejsou navýšené.

 

Pokud Vás zajímá, nač příspěvky od této společnosti použijeme, pak vězte, že to bude CSDCTS ve Střelicích.

 

Díky a krásné těšení na Ježíška!

 

         Míra Procházka

 

 

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 
     

    

 
 

 

TOPlist