29. CSDCTS 

Celostátní setkání dětských country tanečních souborů 

Střelice u Brna 

12.-14.duben 2019
 
 
 
 
Aktuální slovíčka od Míry Procházky

 

Milí taneční přátelé!

Tak jsem si to tak hezky maloval. No, maloval. Spíš plánoval. Kdybych dcerce Kristince řekl, že si něco maluji, byla by z toho dvacetiminutová diskuze o tom, jak mohu malovat, když zrovna nemám barvičky. Zkrátka jsem se těšil, že budu sedět u stolu, pozorovat cvrkot v sále, odpočívat (děti přijela hlídat kadaňská babička a každý, kdo byl někdy na mateřské, mi jistě dá zapravdu, že pět dní bez dětí je „vodvaz“) a pěkně si připravím pár variant aktuálních slovíček, abych mohl na webovky lupnout každý týden novou verzi, v ideálním případě až do konce prázdnin. Ano, píši o letním tanečním soustředění, které Šumaváček pořádal na začátku července. Jelikož já měl jen hodinku contra a zbývajících pět dní calleroval David „Medvěd“ Dvořák, myslel jsem, že za celou dobu nehnu prstem, natož zbytkem člověka.

Ou, jak jsem se mýlil! V jednu chvíli chyběl do třetí čtverylky jen jeden jediný člověk a to byl ten u počítače. A tak jsem se – jak mi velí pravidla square dancingu – nadšeně (no, nadšeně…) zvedl a šel rozhýbat své tělo zmožené budováním nikoliv socialismu (jak jsme byli zvyklí), ale nového bydlení, abych podpořil nováčky učící se level Plus.

 

Zkrátka akce s Davidem byla úžasná. Sám jsem si takhle skvěle zatančil naposledy před takřka rokem v Salzburku. A protože byla tak skvělá, stagnuje i moje psaní aktuálních slovíček.

Nedávno jsem psal cosi o kleštích, kladivech, šroubovácích, cihlách, štětcích, barvách, ředidlech, pilách, vápnu, cementu, štuku, hřebíkách, vrutech… dnes bych stejně mohl psát o čerpadlech, hadicích, zahradnických nůžkách, rýčích, motyčkách… Zkrátka k budování jsem poněkud připraven nebyl a to tedy nyní poněkud stagnuje, zato o to víc sklízím to, co jsem zasel.

A zavařuji a suším a mrazím. Ono to vlastně začalo už na konci června, kdy mi volala Eva z Masánčat, že meruňky už dozrávají. Objednal jsem si u ní necelý metrák a doufal, že uzrají až po loučovické akci s Medvědem. No, nezadařilo se, příroda byla rychlejší. A tak jsem sebral děti, udělali jsme si výlet do Bítova a na Lesnou a skončili u Evy. Horší to bylo doma. Nějak jsem si neuměl představit, kolik těch mrňavých, oranžových a děsně voňavých a ňamkových kuliček bude. Výsledkem bylo dvoudenní – s prominutím – přežrání, protože zpracovávat něco tak lahodného a nepřetržitě neujídat, prostě nejde. Do mrazáku, kompoty, přesnídávky, marmeláda… Docela to zabralo dost času. Ale výsledek stojí za to.

No a pak přišla vlastní úroda. Kopr, libeček, máta, mateřídouška, levandule, tymián, bazalka, majoránka. To jsou ty pohodovější záležitosti, jen se usuší. Jenže do toho okurky, cukety, rajčata, ačokča, rybíz, angrešt, maliny, jeřáb… Docela se to rozběhlo a poněkud nestíhám, o nedostatku sklenic se šroubovacím víčkem nemluvím (systém Omnia se mi loni silně neosvědčil). Jsem poněkud megaloman a tak jako Mičurin prováděl botanické experimenty, tak i já se snažím ignorovat návody a nacpu sazeničky „co se vleze“. Včera mě shodou okolností potěšila sousedka, když mi sdělila, že na doporučení zkušených pěstitelů také kašle.

No jo, jenže ono to všechno plodí, jako kdyby to mělo metrové rozestupy a ne třicet centimetrů! A tak si získávám přízeň nových sousedů drobnými zelenými úplatky, oni mi na oplátku opraví něco na autě, přinesou švestičky z vlastní zahrádky či mísu nasbíraných lišek (hub, ne těch přejetých!).

No zkrátka první polovina prázdnin je za námi, ale tu druhou si určitě všichni užijeme naplno. Pro mne začíná nová taneční sezóna již dnes, kdy začínám intenzivně chystat letáčky a také nové tanečky, abyste se měli od září na co těšit.

Krásné letní dny Vám přeje Míra Procházka

 

                Míra Procházka

 

 

Následující řádky ještě nějakou dobu na těchto stránkách ponechám, protože jsou pro nás opravdu důležité. Prosím, mrkněte na ně a až si budete kupovat něco přes internet, vzpomeňte si na nás. Díky.

Míra Procházka

(Napsáno 15. prosince, ale stále platné.) Škoda, že jsem Šumaváček do GIVT.CZ přihlásil až teď a ne o měsíc dřív, když jsme všichni pomáhali Ježíškovi pořídit dárky a mnozí právě přes internet. Jenže teprve včera mi volal operátor této firmy s nabídkou. V rámci možností jsem si tuto firmu prolustroval, a jelikož nejevila známky podvodné společnosti, rozhodl jsem se Šumaváček do tohoto portálu přihlásit. Jestli nám chcete nejen před Vánoci, ale i příští rok finančně pomoci a přitom Vás to nebude stát ani korunu, zkuste nakupovat právě přes portál GIVT.CZ. Zastupují mnoho set e-shopů, včetně takových, jako mall.cz, deichmann.cz, levneucebnice.cz a spoustu, spoustu dalších. Nakupování na tomto portálu je velice jednoduché (kdo mě zná, jaký jsem počítačový antitalent, ví, že pokud napíši „velice jednoduché“, je to pravda). Pokud chci nakoupit přes internet, zadám GIVT.CZ, na titulní straně mrknu, jestli můj oblíbený eshop zastupují (jejich abecední seznam najdu v okénku „Nakupuji na“…), v kolonce (či okénku) „Přispívám na“ zadám toho, komu chci přispívat (čili square dance club šumaváček, spolek) a pak už nakupujete na svém oblíbeném eshopu, jak jste zvyklí. Nezaplatíte ani korunu navíc. GIVT.CZ dostává od eshopu provizi za zprostředkování obchodu a o tuto provizi se půl na půl dělí s neziskovkou, kterou chce podpořit.

 

Proto prosím, pokud ještě přes GIVT.CZ nenakupujete pro někoho jiného, zkuste to pro nás. Zkoušel jsem to a skutečně ceny nejsou navýšené.

 

Pokud Vás zajímá, nač příspěvky od této společnosti použijeme, pak vězte, že to bude CSDCTS ve Střelicích.

 

Díky a krásné těšení na Ježíška!

 

         Míra Procházka

 

 

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 
     

    

 
 

 

TOPlist